Drewniana podłoga w kuchni angielskiej

Podłogi w kuchni tradycyjnie już zwykło się wykładać płytkami ceramicznymi. Co jednak, gdy preferujemy drewno? Czy warto inwestować w drewnianą podłogę w pomieszczeniu tak bardzo eksploatowanym, a więc narażonym na uszkodzenia?
drewniana-podloga-w-kuchni-angielskie-listwy

Drewniana podłoga w pięknej angielskiej kuchni

Jakie drewno podłogowe?

Kuchnia to specyficzne miejsce. Jest tu i więcej wilgoci (także tej w postaci pary), i wahań temperatur, i sypkich produktów. Takim warunkom nie zdoła rzecz jasna sprostać każda drewniana podłoga. Nie musimy jednak z niej rezygnować, ale warto postawić na podłogę z litego drewna. W kuchni doskonale sprawdzi się drewno egzotyczne, szczególnie jatoba czy merbau. Z naszych rodzimych gatunków zapewne nie rozczarujemy się dębem lub klonem.
aangielski-cokol-przypodlogowy-mdf-lakier

Angielski cokół przypodłogowy lakierowany

Podłogi narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć olejem lub lakierem. Nie zapominajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu listew przypodłogowych. W kuchni najlepiej sprawdzą się wilgocioodporne cokoły z uszczelką, umieszczaną u dołu listwy.

Nowoczesne cokoły polakierowane pod kolor ściany

Nowoczesne listwy przypodłogowe MDF cieszą się uznaniem, bowiem stanowią uniwersalne, praktyczne rozwiązania. Ich zaletą jest cała gama dostępnych wzorów i kolorów, umożliwiających dopasowanie do nawet najdziwniejszej aranżacji wnętrza. Pomysły, o których mowa są wygodne w montażu i niezwykle wytrzymałe, dodają elegancji i stylu, sprawiając, że pomieszczenia zyskują elegancję. Koncepcje tego rodzaju są dostępne także na, gdzie można otrzymać rozwiązania wyjątkowe, stworzone z pasją i wieloletnim doświadczeniem w branży.
angielski-cokol-lakierowany-bialy

Biały lakierowany cokół w angielskim stylu

Tags: , , , ,