Drewno cedrowe na podłodze. Wybieramy odpowiednie listwy?

Cedr – odporna długowieczność

Cedr to długowieczne drzewo pochodzenia egzotycznego, z rzadka spotykane także w Europie (między innymi w Niemczech). Drewno cedrowe nie butwieje, jest wyjątkowo odporne na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, szczególnie na wilgoć. Jest stabilne, odporne na grzyby i pleśń, posiada własności izolacyjne. Najczęściej wykorzystywane jest na zewnątrz pomieszczeń: jako materiał na deski tarasowe, okna, elewacje itp. Sprawdza się także jako materiał na deski podłogowe w pomieszczeniach narażonych na szkodliwy wpływ wilgoci (podłogi w łazienkach lub kuchniach). drewno-podloga-styl-angielski-boazeria-angielska-wystroj-angielski Cedrowe deski podłogowe mogą przyjmować barwę czerwieni (szczególnie cedr kubański lub indyjski) aż po odcienie bliskie pomarańczu lub ciemnej żółci. Drewno cedrowe trudno się lakieruje, za to łatwo ulega ono obróbce mechanicznej. Za cenny walor tego gatunku uważa się także jego woń, która nie tylko działa na zasadzie aromaterapii, ale także skutecznie odstrasza wszelkiego rodzaju insekty.

Jakie cokoły pasują do Cedru?

Listwy przypodłogowe MDF to obecnie jeden ze sposobów na piękne i efektowne wykończenie pomieszczenia. Ich wszechstronność sprawia, że cieszy się ogromna popularnością zarówno w tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych wnętrzach. Rozwiązanie uniwersalne, stanowiące pomysł na długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na koncepcje sprawdzone i wykonane z najlepszych materiałów. Jeśli więc przyjdzie nam wybierać konkretny pomysł, sprawdźmy, czy na pewno będziemy z niego zadowoleni. listwy-lakierowane-biale

MDF Premium czy standard?

Listwa cokołowa premium to najwyższa klasa tego rodzaju produktów. Stworzona nie tylko z pasji i doświadczenia, ale przede wszystkim wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wyjątkową wytrzymałość na upływ czasu. Co ważniejsze, powyżej pokazana listwa jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, a więc idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, czy wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci albo zwierzęta.

Tags: , , ,