Listwy przypodłogowe Elite Decor – odporne na wilgoć

Dlaczego odporność na wilgoć jest tak istotna?

Głównym czynnikiem działającym negatywnie na listwy przypodłogowe jest tzw. wilgoć budowlana. Są to cząsteczki wody zalegające w ścianach budynku nawet przez kilka lat po wybudowaniu domu/mieszkania. Wilgoć budowlana stopniowo wydostaje się przez ściany powodując puchnięcie i odkształcenia listew.

 

Każda drewniana podłoga wymaga okresowej pielęgnacji i czyszczenia, które nie odbędą się bez użycia wody. Podczas mycia podłogi pod listwę dostają się cząsteczki wody, co po dłuższym czasie powoduje jej puchnięcie i odkształcanie.

Dzięki zastosowaniu uszczelki listwy zachowają trwałość przez wiele lat.

 Więcej informacji na temat naszych listew przypodłogowych oraz zastosowanej technologii znajdą państwo na parkiet.pl  

Trwałe i eleganckie cokoły przypodłogowe z MDF wilgocioodpornego

Ciekawe i niecodzienne, nowoczesne i te bardziej tradycyjne. Listwy przypodłogowe MDF, które z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Są koncepcjami obecnie niezwykle modnymi, choć trzeba przyznać, że ich ponadczasowość sprawia, że dobrze komponują się również bardziej klasycznych wersjach. Stworzone z pasją i doświadczeniem, idealnie wykańczają podłogę (zarówno tę drewnianą, jak i klasyczne panele) i dodatkowo zabezpieczają ściany przed uszkodzeniami.
Listwa przypodlogowa mdf

Listwa przypodlogowa mdf – profil cm 13

Cokół oferowany przez nas jest jednym z najlepiej ocenianych produktów na rynku. Wykonano go bowiem z wysokiej jakości materiałów, niedostępnych w zwykłych marketach budowlanych. Rozwiązanie jest więc nie tylko wytrzymałe, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy też ścieranie. To powoduje, iż listwa pozostaje niezmienna przez długi czas, zapewniając odpowiednią estetykę miejscu, w którym się znajduje. Dodatkowo cokoły zawierają lakierowaną powierzchnię, nie przyjmującą brudu i jednocześnie dającą możliwość prostego i szybkiego czyszczenia.
Wymienne narozniki do listew lakierowanych

Wymienne narożniki do listew lakierowanych

Rozwiązanie wysokiej jakości jest proste i szybkie w montażu. Nie wymaga również fachowej wiedzy, więc chyba każdy da sobie radę. Ponadto nasze listwy zawierają specjalną konstrukcję, która sprawdza się w przypadku występowania wilgoci budowlanej. Listwy są wysoce odporne na działanie wilgoci, więc produkt nie odkształca się i doskonale przylega do ściany. To ma duże znaczenie zwłaszcza w miejscach, gdzie warunki klimatyczne są zmienne.   Produkt, o którym mowa jest wyjątkowy także dlatego, że pozwala na szybki i łatwy montaż, a co ważniejsze także wymianę poszczególnych elementów bez konieczności zdejmowania całości. Oznacza to, że jest wygodny w zastosowaniu. Sprawdza się szczególnie przy dużych powierzchniach biurowych, gdzie montaż takiego rozwiązania często jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Listwy przypodłogowe od parkiet.pl to wygoda, komfort i niezmienny wygląd, który zapewnia elegancję. Rozwiązanie dostępne dla wszystkich pragnących komfortowego wyposażenia domu czy biura. Interior design